(Wydarzenia) Zasady eventu typu "Maszyna losująca"

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Awatar użytkownika
Aurelie
Ex-Atomówka
Ex-Atomówka
Posty: 5860
Rejestracja: 12 lis 2014, o 21:22

(Wydarzenia) Zasady eventu typu "Maszyna losująca"

Post autor: Aurelie » 17 lut 2019, o 01:46

W tym wątku znajdziecie małe wyjaśnienie na temat tego, na czym polega i jak grać w wydarzeniach typu "Maszyna losująca". Instrukcja powstała w oparciu o event "Karnawał w Wenecji". Jako że była to pierwsza edycja tego rodzaju eventu, zasady gry mogą w przyszłości ulec nieznacznym zmianom. W przypadku wystąpienia takowych, wątek będzie na bieżąco aktualizowany.

Na czym polega gra?

Wydarzenia typu "Maszyna losująca" polegają na dwóch losowaniach i troszkę przypominają swoją strukturą grę w "Jednorękiego bandytę". Pierwsze losowanie polega na zdobyciu więcej niż 3 identycznych symboli w maszynie. Każda kombinacja daje inną ilość złotych monet, które z kolei możemy przeznaczyć na drugie losowanie, które odbywa się w prezentach widocznych obok maszyny. Każdy prezent skrywa wspaniałe nagrody takie jak: ubrania, dodatki czy fryzury.

Elementy wydarzenia


Po wejściu w wydarzenie widzimy maszynę losującą oraz pudełka, skrywające nagrody.
1 - maszyna losująca
2 - pudełka, w których znajdują się elementy możliwe do zdobycia w evencie (np. elementy garderoby, fryzury itp)
3 - przycisk "SPIN", który uruchamia losowanie symboli w maszynie
4 - przycisk umożliwiający nam zakup Jokerów, oraz pokazujący ile Jokerów posiadamy aktualnie
5 - liczba aktualnie posiadanych monet, które możemy wydać po kliknięciu na jedno z trzech pudełek, co umożliwi nam wylosowanie nagrody
6 - liczba "spinów", które możemy wykonać za 1 szmaragd/diament, oraz licznik czasu, jaki pozostał nam do uzyskania kolejnej próby losowania za 1 szmaragd/diament,
7 - przycisk "Kursu wymiany" - po jego naciśnięciu możemy sprawdzić jakie kombinacje dadzą nam określoną liczbę monet lub dodatkowe losowanie za 1 szmaragd/diament
8 - przycisk "Odblokuj" umożliwia nam czasowe wykupienie dodatkowego rzędu w maszynie (maksymalnie możemy wykupić 2 dodatkowe rzędy jednocześnie)
Obrazek

Losowanie symboli w maszynie

Po naciśnięciu przycisku "SPIN' rozpoczyna się losowanie w maszynie. Po jego zakończeniu, w rzędzie lub rzędach widzimy ciąg symboli. Jeśli udało nam się wylosować 3, 4 lub 5 takich samych symboli w jednym, poziomym rzędzie - oznacza to zdobycie określonej liczby monet lub dodatkowej możliwości skorzystania z przycisku "SPIN" za 1 szmaragd/diament.
Obrazek
Żeby dowiedzieć się, jaką nagrodę zapewniła nam wylosowana kombinacja, możemy kliknąć przycisk "Kurs wymiany" i zobaczyć jakie symbole odpowiadają danej liczbie monet lub dodatkowemu przyciskowi "SPIN".
Obrazek
Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na zdobycie większej ilości symboli (a tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo dostania większej ilości monet podczas jednego losowania) możemy czasowo wykupić aktywację dodatkowego rzędu/rzędów. Zarówno czas trwania aktywacji, jak i ich cena nie ulegają zmianie.
Obrazek
Jeśli chcemy zwiększyć swoje szansę na większą ilość symboli w danym rzędzie, możemy wykupić jokery. Jokery mogą zastąpić jeden z symboli w pojedynczym, poziomym rzędzie - nie jest możliwa sytuacja, by w jednym rzędzie pojawił się więcej niż 1 joker.
Obrazek

Losowanie nagrody z wybranego prezentu

Każdy prezent skrywa inne nagrody rzeczowe.
1 - liczba monet, które będzie nas kosztowało każde zagranie
2 - ilość elementów, które już zdobyliśmy
3 - ilość elementów, które w sumie możemy zebrać w danym pudełku
Obrazek
Po kliknięciu na jeden z wybranych prezentów, naszym oczom ukazują się nagrody, które możemy wylosować, oraz nagroda główna, którą otrzymujemy za zebranie wszystkich możliwych elementów.
1 - liczba monet, którymi dysponujemy ogółem
2 - okienko, w którym wyświetli nam się wylosowany element
3 - liczba monet, której potrzebujemy, by móc zagrać i wylosować jedną z rzeczy
4 - po kliknięciu w przycisk "Graj" z naszej puli monet zostanie pobrana odpowiednia kwota i rozpocznie się losowanie
5 - ikonki wszystkich elementów, które możemy zdobyć w danym prezencie, wraz z informacjami, ile wariantów kolorystycznych posiada przedmiot oraz ile punktów mody za niego dostaniemy
6 - po zebraniu wszystkich rzeczy z planszy, przycisk 'Odbierz nagrodę" podświetli się i możliwe będzie odebranie nagrody głównej, która zostanie dodana na nasze konto
7 - nagroda główna, którą zdobędziemy po zebraniu wszystkich przedmiotów z planszy, wraz z informacją liczbową ile rzeczy już udało nam się zebrać, oraz ile rzeczy jest możliwych do zebrania ogółem.
Obrazek

Dodatkowe informacje
  • Monety zbierane w trakcie losowań symboli w maszynie, możemy rozdysponować w dowolny sposób pomiędzy trzema prezentami.
  • Przy aktywacji dodatkowego rzędu lub rzędów nadal liczy się kombinacja symboli, jakie uda nam się uzyskać w jednym, poziomym rzędzie. Ilość symboli nie kumuluje się, więc przykładowo:
    Mamy w sumie aktywne 2 rzędy. W pierwszym wypadają nam 2 dzwonki, zaś w drugim rzędzie 3 dzwonki. Zebrane symbole nie kumulują się - czyli za 3 dzwonki zyskaliśmy 3 monety.
  • Po wykorzystaniu 5 prób za 1 szmaragd, cena przycisku "SPIN" będzie wynosiła 2 diamenty, do czasu aż nie odnowią się próby za szmaragdy.
  • Po zebraniu wszystkich elementów w danym prezencie nagroda główna nie zostanie automatycznie dodana na nasze konto - w celu jej pozyskania musimy kliknąć przycisk "Odbierz nagrodę".
Obrazek
Żadna dama nie będzie walczyć sama

Zablokowany