Забрана за пушене на обществени места

Новини и обсъждане на проблеми в страна. Публикувайте тук интересни статии и материали.

Модератор: Форум Модератор

Забрана за пушене на обществени места

Мнениеот Admin » Вто Май 15, 2012 1:42 pm

Наближава 1 юни и се очаква въвеждането на Забраната за пушене на обществени места да влезе в сила.

Някои смятат, че това в България не може да се случи.

Какъв е вашият коментар по темата
Поздрави!
Аватар
Admin
Администратор
Администратор
Побойник
Побойник

Has thanked: 29 times
Have thanks: 283 times
Какъв си ти?: Софиянец

Re: Забрана за пушене на обществени места

Мнениеот Dezertiora » Вто Май 15, 2012 1:59 pm

Селяндури навсякъде. И извинения още повече...
when skies are grey
Аватар
Dezertiora
Ст.Лейтенант
Ст.Лейтенант

Has thanked: 83 times
Have thanks: 148 times
Какъв си ти?: Провинциалист

Мнениеот Admin » Чет Май 17, 2012 12:34 pm

Още по темата
Поздрави!
Аватар
Admin
Администратор
Администратор
Побойник
Побойник

Has thanked: 29 times
Have thanks: 283 times

Мнениеот Палечка » Чет Май 17, 2012 12:43 pm

Изключително грозно е да гледаме плажовете ни заринати от фасове, язовирите и езерата пълни с фасове...Изключително грозно е и да "пафнеш" една бърза преди да се качиш в градския транспорт и после в бързината да си издишаш дима в превозното средство... Изключително абсурдно недопустимо е таксиметровите шофьори да пушат като комини докато се возиш в колата му (та дори и с дете).

Аз съм твърдо за забраната да се пуши на обществени места.... Не всеки може да изтърпи каприза, зависимостта или прищявката на някой пушач. И въпреки, че съм пушач искам хората около мен да не ме тровят, когато аз НЕ искам :)
Аватар
Палечка
Новобранец

Has thanked: 24 times
Have thanks: 3 times
Национални знамена:
Bulgaria
Какъв си ти?: Софиянка

Мнениеот Shihoin Yoruichi » Чет Май 17, 2012 2:50 pm

Никъде не съм видяла дефиниция на обществено място...
И това със забраната - ограничение на личната свобода и големи икономически загуби - ето до това води... Само че повечето се правите на големи природозащитници или просто поддръжници на "новата мода" - green peace. Ама ако се погледне всичко обективно отстрани те напушва смях! :D
И аз не обичам да ме одимяват, ама като не ми харесва си стоя вкъщи или пък не се събирам с пушачи на едно място... не да лишавам хората от право на избор и да им забранявам... не съм по-важна от тях, че да се съобразяват с мен, а не със себе си...

ЕДИТ: Прочетох втория линк по темата... И какво му е страшното (като изключим заведенията, но възставането по въпроса си е техен кахър, все пак в техните джобове бърка). Училища, детски градини и площадки - ем че още аз като бях хлапе в СОУ ни гонеха от училище за употреба на такова нещо бре. В средното не позволяваха в радиус от 50 (после даже и 100) метра около училището за учениците. В офисите е забрането от 3-4 години вече (ако не станаха и повече)... Та голямата и единствена промяна остават заведенията... Честито на печелившите, аз ще ремонтирам мазето в скоро бъдеще и ще си направя игрална зала да събирам приятели, да видим кой ще ми забрани вкъщи пушенето.
DESICION
The fuckin' life is full of shits
Изображение
Bye, bye I'm sain' to U
but everythin' is just goin' onI'm endin' with this
If your best shot is only a missI'll never make again a miss
U'll every time layin' downI'll leave the mess on U

Once failed, twice failed & so onTo feel the strenght of fail
U're goin' deep & deep in shitsto fight without a sence
Baby don't cry it's a game at allto be in the world's jail
It is a bless to die instead of thiswith fuckin' life in fuckin' dance

U're fusked up whatever U doThe life have chosen U
U'll be gone sometime U knowbut I can choose the death
Why U fight & try to goin' throughu can make it easier, can't U
when the world is just a liejust come with me or live in hell
Rating: 1.22%

Аватар
Shihoin Yoruichi
Редник
Редник

Has thanked: 2 times
Have thanks: 81 times
Национални знамена:
Bulgaria
Какъв си ти?: Провинциалистка

Мнениеот Моя си работа » Чет Май 17, 2012 3:20 pm

Да, не е приятно някой да те "опушва", когато не искаш, но не е и приятно да ти ограничават правата и личната свобода. Защото доколкото разбрах искат да прокарат и всеобща забрана за пушене на открито - и какво ние под водата ли да пушим. Смахната работа на група егоцентристи. Точно така, защото не пушачите сме егоистите, а тези които проповядват обратното, защото точно те не мислят за другите. Мен не ме е грижа че цигарите били вредни - аз тровя себе си. Достатъчно е да се въведат помещения в заведенията, определени места за пушене и не пушене на конкретни, наблягам - конкретни места. А колкото до плажа - една глоба за всеки който замърсява плажа, а не затова че пуши на плажа. Това прилича много на проблема със софийските кучета - имаше предаване скоро по телевизията и бях изумен от изказването на една природо-защитничка - " По-добър ефект има да носите в джоба си кренвирш и да го метнете на кучетата, това щяло да им отвлече вниманието..." Е няма такова изказване - ами като свърши кренвирша, трябва да нося 10 килограма в себе си ли? Или ако случайно някое от кучетата изобщо не обърне внимание. Та мисълта ми е, че всички тея хора прекаляват в стремежа си да се покажат колко аджеба са морални...И заради такива като тях страдаме всички! Забраната е хубаво нещо, но с умисъл и мярка!!!
Изображение
Rating: 2.44%

Аватар
Моя си работа
Ст.Лейтенант
Ст.Лейтенант

Has thanked: 34 times
Have thanks: 179 times

Мнениеот Shihoin Yoruichi » Чет Май 17, 2012 8:54 pm

Моя си работа, остави че искат да ти забранят пушенето на открито (което на никого не би могло да пречи), ами искат да ти забранят да можеш да пушиш в собствения си автомобил... о_О
По повод плажовете - не ходя на плаж през втората половина от живота си, точно защото не ми харесва да намирам боклуците на хората в пясъка, който в определени моменти е прекалено близо до всяка една част от тялото ти, в много случаи дори няма плат да те дистанцира от тази мръсотия.
Последния замърсител обаче са фасовете, доста по-неприятни са бутилки, разни други дребни заострени елементи било от метал или стъкло, опаковки от всякакви хранителни продукти, та дори и остатъци от храни и напитки. Да им имам проблема на непушачите с фасовете в пясъка!

Изобщо съгласявам се с теб отвсякъде... Чудно ми е само едно време като бяхме повече непушачите как се мъкнехме по задимените заведения и не ни пречеше, а сега всички са се разревали по повода, че и мои наборници дето се одимяваха повече от мен и тогава не им беше гадно... А най-отвратителни са бившите пушачи, те пък какво право на глас си мислят, че имат само защото вече не пушат, че повече проблеми от изобщо не палилите цигари правят...

Въпрос на култура е да се съобразяваш пречиш ли на някого около себе си като пушиш, въпрос на култура е да се съобразяваш с вредните навици и привички на другия без да го съдиш, въпрос на култура е и пазиш около себе си чисто и съвестно да си хвърляш отпадъците (без значение от какъв вид), та... на пушачите ли им липсва такава, или на нашето общество като цяло, че да тръгнем да се делим на такива с вредни навици и такива без. Според мен е много по-важно да спрем продажбата на твърди наркотици и фалшив алкохол, отколкото да се притесняваме за едно тютюнопушене... Ама нали правителството трябва да отчете някаква дейност... почва от най-лесното, а не най-важното...
DESICION
Изображение
Bye, bye I'm sain' to U

Аватар
Shihoin Yoruichi
Редник
Редник

Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Killmister » Пет Май 18, 2012 11:35 pm

Абе да те питам, това дето стърчи от продължението на кръста на това човече какво е :)))))))))))))) Да не е цигара хахаха
Killmister
Редник
Редник

Has thanked: 1 time
Have thanks: 130 times

Мнениеот Double register » Чет Май 24, 2012 12:48 am

Ще гледам да се въздържа от писане на романи. Не че не обичам да пиша, просто мразя да чета.

Не е мой проблем от 8 месеца. Отказах цигарите с Табекс след 10 години пушене.
Но това е България и все още никой не трепери, че 1-ви юни предстои. Като почнат глобите ще се мислят протести и стачки на ресторантьори, а Бойко пак ще удължи срока с 2 години.

Но ми е интересно какво ще измислим, понеже .. ако не го измислим ние - няма кой.
Да ви кажа ли първата идея. Заведенията ще станат "PRIVATE CLUBS". Това автоматично ще ги превърне в НЕобществени места. Всеки посетител ще получи членска карта.
Условия: Това е частен клуб. Тук се пуши. като член вие се съгласявате с условията. Не се допускат външни лица. Членове на клуба не могат да бъдат държавни служители.

П.С. Пак писах много да го Ева

Пушенето причинява статистика.
Черна статистика.

www.tabex.bg
Аватар
Double register
Новобранец

Has thanked: 4 times
Have thanks: 13 times
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Лъки Лучано » Пет Юни 01, 2012 11:36 pm

Абе тия хора тотално обезумяха....как ще ме накарат да не пуша на стадиона ?!?! пълен АБСУРД...представете си как ще глобят 5000 екзалтирани футболни фена примерно,щото пушат на стадиона.....малиииииии :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Изображение
Аватар
Лъки Лучано
Побойник
Побойник

Has thanked: 147 times
Have thanks: 100 times
Национални знамена:
Italy

Мнениеот Djaksun » Пет Юни 01, 2012 11:43 pm

Лъки Лучано написа:Абе тия хора тотално обезумяха....как ще ме накарат да не пуша на стадиона ?!?! пълен АБСУРД...представете си как ще глобят 5000 екзалтирани футболни фена примерно,щото пушат на стадиона.....малиииииии :)

Еми то ще има и бойща но най-много ще намажат министри депутати абе всичи оправници.Колкото повече хора хванат толкова по-добре за тях само какви глоби има
Прикачени файлове
1e4a33df-261-347-ups-ri-k0538a9nzl.jpg
1e4a33df-261-347-ups-ri-k0538a9nzl.jpg (62.55 KiB) Прегледано 11700 пъти
Бъди горд,че си БЪЛГАРИН!!!
Аватар
Djaksun
Ст.Лейтенант
Ст.Лейтенант

Has thanked: 174 times
Have thanks: 56 times
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот бабаалкохол » Пет Юни 01, 2012 11:46 pm

Май ще стане както и с изваряването на ракия.....уж ще се следи, ама не чак толкова.....
Аватар
бабаалкохол
Редник
Редник

Has thanked: 135 times
Have thanks: 120 times
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Лъки Лучано » Пет Юни 01, 2012 11:47 pm

Конкретно за забраната за пушене на стадионите мисля че е НЕОСЪЩЕСТВИМО........ :roll:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Изображение
Аватар
Лъки Лучано
Побойник
Побойник

Национални знамена:
Italy

Мнениеот бабаалкохол » Пет Юни 01, 2012 11:56 pm

Лъки Лучано написа:Конкретно за забраната за пушене на стадионите мисля че е НЕОСЪЩЕСТВИМО........ :roll:

Не само, ами на концертите на открито.....А на всички е ясно, че непушачите умират, малко по-здрави от нас :)
Аватар
бабаалкохол
Редник
Редник

Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Лъки Лучано » Съб Юни 02, 2012 12:03 am

Като цяло идеята за забрана на пушенето на обществени места точно у нас ми звучи доста абсурдна.Очаквам сериозни откати от страна на пушачите в страната...то от днес започнаха да правят циркове в парламента депутатите които пушат,а това е едва първи ден от приемането на забраната...смятай какво ще става по натам :lol:

Изображение
Аватар
Лъки Лучано
Побойник
Побойник

Национални знамена:
Italy

Мнениеот бабаалкохол » Съб Юни 02, 2012 12:07 am

Т'ва депутатите, не ги мисли....те и без това не спазват нито един закон....Интересно ми е, как ще правят "пушешта стачка" полицаите......
Аватар
бабаалкохол
Редник
Редник

Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот TheUnique » Съб Юни 02, 2012 10:10 am

напълно съм ЗА забраната,прекалено много станаха пушачите....
Изображение
Through sin and self destruction I stumble home,never alone...... ;]
Аватар
TheUnique
Редник
Редник

Has thanked: 7 times
Have thanks: 28 times
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Kvazi » Съб Юни 02, 2012 10:39 am

Много е хубаво това със забраната! Вече гадовете му с гадове няма да пушат докато аз си пия биричката :0))) Поздравления за депутати, депутатки и всичко дето започва с депу! А към пушачите ще кажа: Мислете за природата бе, комини такива!!! :0) Весел ден пожелавам на всички и много радост да ви донесе тази забрана :0) Аз лично наистина се кефя ;)
Аватар
Kvazi
Новобранец

Has thanked: 0 time
Have thanks: 6 times

Мнениеот Shihoin Yoruichi » Съб Юни 02, 2012 6:42 pm

Аз да задам един странен въпрос...

The Unique, Kvazi, вие на по 5 години ли сте или сте с умствено развитие на такива???
Тези т.нар. ваши мнения само потвърждават написаното по-горе за съобразяването и културата, а при все, че е и написано и пак го демонстрирате - проява и на притежание на коефициент на интелигентност на добитък с основни функции: добив на месо, мляко и руно...

Така... аз да кажа какво забелязах снощи...
Заведението беше почит празно (съществува над 10 години, 70% се пълни почти всяка вечер от редовните си клиенти, най-новите са от около 5 години, останалата част са приходящи...), въпреки че както винаги си е на ниво... Постоянно редуване на групички от 3-8 човека да се излиза през двата входа за по цигара... Всякакви игри на билярд, джаги, дартсове вървяха супер монотонно и изнервящо, което никак не е приятно за тези, които си чакат реда. Кош-пепелниците бяха пълни още на 3-ия час (никак не са малки ей)...
Добре че 80-90% от хората вътре се познаваме и го обичаме това място та няма ексцесии като неплатени сметки и липсващ инвентар ;) Обаче някои познайници пийнаха повече и взеха си забравиха багажите (нищо, като се сетят, ще си ги приберат) :D
Днес пушейки между игрите си говорихме с единия от собствениците - човекът само се моли заведението да успява някак да си плаща разходите (така де: консумативи и заплати), че снощи никой не се задържа за дълго, днес в рамките на 2:30 часа докато бях там се изреди дъъългаааааа върволица да пита пуши ли се (50% бяха непушачи компания на пушачи) и се изнесе при отрицателен отговор. Засеченото време в "пушалнята" се оказа по-дълго от това, което се прекарва в заведението... Абе мога да изреждам наблюдения колкото искате, но всички губят от забраната, а никой не печели, най-вече държавата.
Повечето пушачи са намалили цигарите, за да не излизат навън толкова често, а и кафето и алкохолът не са толкова сладки без цигарата. В следствие се пи и по-малко... По-ниската консумация познайте до какво води...
Кога ли ще им дойде на всички акъла в главата не знам, може би като си направят сметка за ниските приходи от продажбата на алкохол и цигари, ниските данъци от печалба на заведения, фалита на доста такива, силно понижените постъпления от акциз...

Тогава ще видим на кой ще му хареса повече ;)
Последна промяна Shihoin Yoruichi на Съб Юни 02, 2012 6:54 pm, променена общо 1 път
DESICION
Изображение
Bye, bye I'm sain' to U

Аватар
Shihoin Yoruichi
Редник
Редник

Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот TheUnique » Съб Юни 02, 2012 6:51 pm

Shihoin Yoruichi написа:Аз да задам един странен въпрос...

The Unique, Kvazi, вие на по 5 години ли сте или сте с умствено развитие на такива???
Тези т.нар. ваши мнения само потвърждават написаното по-горе за съобразяването и културата, а при все, че е и написано и пак го демонстрирате - проява и на притежание на коефициент на интелигентност на добитък с основни функции: добив на месо, мляко и руно...

не
просто малко хора имат чувство за хумор(при мен е черен хумор :mrgreen: )
сега ако кажеш че това не схващаш ще се гръмна :shock:
Изображение
Through sin and self destruction I stumble home,never alone...... ;]
Аватар
TheUnique
Редник
Редник

Has thanked: 7 times
Have thanks: 28 times
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Shihoin Yoruichi » Съб Юни 02, 2012 7:00 pm

Когато го пишеш обаче може да означиш този хумор

Ти: напълно съм ЗА забраната,прекалено много станаха пушачите....

Така написано - никой не ти е в главата да знае шегуваш ли се или говориш сериозно...

Пример1: Напълно съм ЗА забраната, прекалено много станаха пушачите ;)
Пример2: Напълно съм "ЗА" забраната, прекалено много станаха пушачите

Мой бъзик: Напълно съм за забраната, прекалено много станаха "пушачите"
(е те тук ако схванеш ти пък какво ми дойде на мен на акъла.... :D)
Е има достатъчно много начини как да кажеш: "не го схващайте буквално"...
DESICION
Изображение
Bye, bye I'm sain' to U

Аватар
Shihoin Yoruichi
Редник
Редник

Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Ltblue » Вто Юни 05, 2012 6:03 pm

Та зависи какво е общественото място. Аз съм твърдо против ако става въпрос за училище, детска градина, в присъствието на малки деца, болница и др., обаче в едно заведение с добра вентилация к-во толкова пречат пушещите? Както казахте, забраната в офисите например е икономическо неизгодно, защото някои хора се вдъхновяват от едната цигара и са доста креативни така, а да не говорим, че това им помага за стреса. Аз бих нарекъл тази забрана "жива репресия" за повечето пушачи, както и за техните приятели непушачи. А и прочетох, че щяло да има назакания до 1000 лв. Как само ще се събират ми е доста странно, дет’ се вика какъв контрол ще има… То управляващите ни се чудят кво да измислят да закърпват бюджета и според мене няма да има положителен ефект за тях, най-много още негативи да трупат. И да, може би ще се подобри здравословното състояние на българина, може би. Не че по улиците не вдишваме изпаренията на трошките, че дори и на сравнително нови коли, та според мене ще стане още по-зле като тръгне всеки пушач да пали по улиците. Та моето мнение е, че пълна забрана на цигарите не трябва да има, най-малко заради свободата и правото на избор.
Изображение
„Целувам земята, както брейкъра с попивка! Загърбвам омразата и продължавам с усмивка!“
Аватар
Ltblue
Редник
Редник

Has thanked: 3 times
Have thanks: 5 times
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот ist13 » Сря Юни 20, 2012 1:45 pm

някой казват пълна забрана ама не е тей :D :oops: