Това трябва да се види!

Новини и обсъждане на проблеми в страна. Публикувайте тук интересни статии и материали.

Модератор: Форум Модератор

Re: Това трябва да се види!

Мнениеот Babylinov » Чет Юли 18, 2013 3:23 pm

Далеч съм от мисълта, че който дойде на власт ще е много по-различен от сегашните и предишните. Но съм сигурен че ще знае че трябва да се вслушва повече за мнението на хората. Извинявай ама те правят толкова грешки, че всеки ден трябва да сме с различни искания. Първо беше Делян Пеевски после Областните управители после Сидеров след това загубените европейски пари, ами извинявай ама не става всеки път да ги чакаме да се оакат и след това да казваме ама искаме друго. Когато едно правителство натрупа достатъчно кадрови, и не само, грешки в рамките на кратък период от време това води не просто кадрови промени ами желае оставката му.

ВЕЩИЦА написа:Да протестираме по принцип е безрезултатно. На всичкото отгоре протеста бива използван от фракции, обикновено не особено загрижени за обществото, които се възползват в техен интерес. А той рядко съвпада с обществения.

Безрезултатно е защото голяма част от хората са незаинтересувани от това което се случва. Когато някой чуе пада ти заплатата с 200 лв и хляба ти става с 2 лв повече веднага абсолютно всички ще ревнат (и то е нормално), но когато чуят назначихме еди кой си и загубихме едни пари дето ти така или иначе няма да ги видиш на обикновения човек не му пука. Пука му на този който вижда че след 2 години ще взема 200 лв по малко или че хляба му ще струва с 2 лв повече. ( говоря образно с тези цифри )

А това че се използва от този и онзи това е естествения процес на нещата. Винаги има хора които се опитват да хванат вълната. В общия случай винаги се намират и такива които да успеят да се издигнат покрай вълната от даден протест. Но това не значи дай да не протестираме и да си траем, че да не вземе после някой да се възползва.

Също така ти казваш, че ще дойдат пак същите еми нормално. Ама ти не четеш ли исканията на протестиращите. Те желаят промяна в изборния кодекс и след това да кажат довиждане на това правителство. Идеята е че това правителство се хваща само за промяната и само я отлага във времето с цел да проточи управлението си максимално. С други думи да си направят далаверите докрай. Не веднъж сме им сърбали попарата на тези не трябва да се заседяват много на тази си позиция.
Rating: 1.22%

Аватар
Babylinov
Новобранец

Has thanked: 0 time
Have thanks: 17 times
Какъв си ти?: Софиянец

Мнениеот _Spawn_ » Съб Юли 20, 2013 10:58 am

Какво става в България сега! Ето началото!

Нетърпимост от грабежите на монополите и голямата бедност. Сваляне на правителството на Бойко Борисов. Управляващите изпуснаха духа от бутилката и после се опитаха да спасяват положението, но така и не успяват.

Резултати от изборите: ГЕРБ – 1 085 650; БСП – 942 541; ДПС – 400 466; АТАКА – 258 481; НЕГЛАСУВАЛИ - 3 377 515.

Народа – нямам представа как – реши да не дава възможност да го управлява една партия. Задължи ги за да управляват да вземат решения в група. НЕ в коалиция, а за всеки важен за държавата въпрос да се обединяват в решението си. За другите да няма решение. Така правят държавниците. Уви в съвременна България няма такива.

Какво имаме сега?

Парламент театър в който решават всякакви въпроси, но не и такива с държавна важност.

Политици кукли на конци.

Орешарски премиер! Ето първата кукла. Човекът е може би перфектен за министър на финансите, но толкова. За друго не става. Дали е корумпиран или нещо друго, но каквото му кажат изпълнява и застава за мишена отпред. Много е смешно ако не беше толкова жалко и трагично. Трагично за човека и за държавата която да представлява. Ще се протестира докато си отиде. Ясно и конкретно!

Станишев председателя на БСП и ПЕС! Ето още една кукла. Доста по сложно е около него. Личните амбиции в една голяма и богата партия, която не иска да изпуска. Забележете къде е проблема! Той не иска да я изпуска не сега, а и след мандата си в ПЕС. Иска му се да не е като Първанов и другите преди него. Тресе го болестта на БСП – ако може власт за винаги. Какви са неговите конци. От една страна се съобразява с европейската си ангажираност. От друга страна реже, крои и премества в БСП и става вътрешен хаос. От трета страна се съобразява с ДПС, защото без нея сметките не излизат. А има и четвърта – трябва и по малко да има в предвид АТАКА щото няма как. Човек който седи на два стола, пада и от двата. Този се опитва на четири. Явно няма да стане. Да видим от кои ще падне. С всеки протест падането е по-сигурно! Ще протестираме!

Борисов шеф на ГЕРБ! Ще попитате къде са конците? Конците тук трудно се виждат, но са безкрайно опънати. Конците ги държат „лошите бандити“, а „добрите бандити“ малко им трябва за да говорят или да си разчистват сметките. Единствено ги спира положението на благодетелите им, които не искат да се наруши крехкото състояние на политическа стабилност. Не е желателно в България да се въвежда „отстрелване“ на политици, както в други демокрации, защото тук има доста материал. Спомняте ли си документа за Борисов от американския посланик. Нима смятате, че е лъжа. Ако беше така, той нямаше да им играе по свирката толкова явно. Това го и събори от власт. Не изигра правилно стратегическия проект АЕЦ Белене в американска полза. Иначе се държеше добре и отиграваше другото както трябва. Жалкото е, че не беше в полза на народа. Получи червен картон. Сега трябва да разберем неговите далавери за да не го допускаме повече във властта и да няма възможност да скрие следите. Ще протестираме! Докато се получи!

Плевнелиев президент! Този ще е с най-малкия коментар. Видяхме го вече. Поставен от Борисов си изпълни задълженията. Когато трябваше да реши нещата в полза на народа ги реши в полза на политиците. За такъв няма място в държавата. Страхлив и нерешителен, какъв главнокомандващ е? На България не е нужен такъв президент. Ще протестираме! Докато се махне!

До тука ясно! Ще попитате какво се обърка? Защо загрубя играта?

Няколко са причините!

Първата е, че Борисов и Станишев се държат като разсърдени деца. Забележете обаче. Сега на „власт“ е Станишев и компания и вместо да решава въпросите на държавата, той решава да го „върне тъпкано“ на Борисов. Както Борисов и ГЕРБ се подиграха с опозицията и парламента когато бяха на власт, сега Станишев иска да си го върне. Кой ти мисли за народа? Него кучета го яли.

Да не си помислите, че Борисов е света вода ненапита. Той когато дойде на власт с обещание да осъди за далаверите всички от тройната коалиция не го направи. Защо? Ами щото са едно и защото е хубаво и той да си крадне. Сега не се чудете защо Станишев не съди Борисов, а само пускат фишеци и разиграват театър. И така ще си иде и Цацаров и който още трябва, но осъдени политици няма да има. Няма да има, защото всички са крали и всички знаят всичко за останалите. Защото ще има много „самоубили“ се бизнесмени, а политиците до един за затвора.

Втората причина да се държат така е, че четейки резултатите от изборите те и двамата си мислят, че няма как да не влезнат в следващ парламент, ако има предсрочни избори. Затова си правят цирка и удължават номерата. Но народа изчерпва търпението си! Внимание!

Третата причина е ДПС. ДПС е единствената партия която знае, че на следващите и по-следващите и незнам си кои още избори ще получи същия и даже малко по-голям процент и пак ще е в парламента. Тя действа в момента на принципа – двама се карат третия печели! Обаче станаха много нагли и какво? Ще протестираме! Ще протестираме докато те си останат само в парламента и нямат министри! Яко нали? Протеста продължава. ДПС го стартира. Народа ще им обърка плановете.

Четвъртата причина е АТАКА! Всички играят срещу АТАКА.Защо? Защото националистите искат и неща които са в полза на народа. А това е против интересите на политиците от ГЕРБ и БСП, против интересите на етническата върхушка в ДПС, против интересите на монополите. Никой не иска на народа да е добре. Ще направят всичко за да няма повече АТАКА. Не напразно в момента се дирижират протестите като настройват всички против АТАКА. Само, че Сидеров е толкова нестандартен и му са скъсани конците, че си е направо неуправляем. Единствения начин е да го изкарат от нерви и да го представят за клоун или психопат докато подготвят една, две или три сателитни партии от блюдолизци за да има нови избори.

Няма да простят на АТАКА, защото не искат и няма да махнат монополите! Забележете ЧУЖДИТЕ които грабят националното ни богатство. Нима сме толкова прости, че неможем да си управляваме наши български електроразпределителни дружества?

Няма да простят на АТАКА, защото не искат да прекратят неизгодните договори и концесии за ТЕЦ-овете, златодобива и медодобива. Нима сме толкова безпомощни и неуки. Не имаме миньори без работа, имаме уран имаме и сол. Но нямаме национално отговорни политици!

Колкото повече гледам изборните резултати все повече се учудвам, колко точно гласува народа! Ако бяха го смятали в БАН, все щяха да допуснат грешка. Но народа въпреки „помощта“ на социологическите агенции постави капан на политиците и сега ги виждаме колко струват и колко мислят за България.

Въпреки добре написаната „Планът Сидеров срещу колониалното робство“, въпреки истеричните крясъци на водача на АТАКА, цирковете, гафовете и 20-ната му депутати нищо няма да се случи. Той и АТАКА ще бъдат изядени от триглавата ламя която яде и България – ГЕРБ, БСП и ДПС.

Да протестираме докато бъдат съдени всички управлявали 23 години! Да ги съдим, но не прокурор да е ПАРАЛИЕВ, а съдия ПАРАДЕЛИЕВ. Народа да ги съди. Ако сметнете, че е по-справедливо да ги пратим при Господ, той да ги съди. Ето имаме делата им. Имаме и представленията им. Имаме всичко направено от тях. Остава да ги съдим.

Ще протестираме докато …. До кога?

Народа да каже!
Изображение
Аватар
_Spawn_
Редник
Редник

Has thanked: 10 times
Have thanks: 49 times
Национални знамена:
Bulgaria
Какъв си ти?: Провинциалист

Мнениеот Babylinov » Съб Юли 20, 2013 10:28 pm

Така хареса ми мисълта ти до едно време. Всички са един дол дренки ама защо си мислиш, че АТАКА са злато. :)

Ще започна с това, което АТАКА трябваше да свършат ако наистина не бяха нечия подлога.

Първо след изборите, мислейки се за толкова силни да кажат НЕ ние не подкрепяме правителство на БСП и ДПС видяхме им цирка последните няколко години и да се надяват, че на следващите избори( които бяха неизбежни, тъй като нямаше да има кворум за съставяне на правителство ) понеже са се представили доблестно, ще изгреят като нова звезда.
Но АТАКА знаеше, че няма как да изгрее като нова звезда и единственото, което може да направи, е да подкрепи правителството, за да си спази обещанията към народа, че ГЕРБ няма да се върне на власт. До тук добре, но явно партията мисли за своя г*з. Вместо да кажат "НЕ, ние сме против правителство, в което участват БСП, ДПС или ГЕРБ", те казаха "важното е ГЕРБ да ги няма', с което станаха подлоги на БСП и ДПС.

НО! в това няма нищо учудващо ако някой има малко по-глобален поглед на нещата.

От момента, в който беше създадена АТАКА, а именно 17 април 2005 година ( точно 3 месеца преди тройната коалиция БСП, НДСВ и ДПС ) целта на тази политическа партия е една. Всяване на страх в малцинствата, че може да останат на заден план след останлите хора от народа, че техните искания няма да бъдат чути никога повече и т.н. Политическа партия АТАКА беше създадена и действа с идеята да плаши хората от малцинставата ( главно турци и цигани ), че ако ДПС не са на власт, никой друг не би мислил за тях. С други думи от началото на "националистическите" си прояви единственото, което ПП"АТАКА" е постигнала е да вдигне рейтинга на ДПС. Едновременно с това АТАКА взема част от електората на другите партиии, и по-точно хората, които биха гласували за една или друга ПП, различна от БСП и ДПС.
С прости думи казано АТАКА всеки път, когато хване и каже циганите и турците "вън" от България и циганите и турците са лоши за българите, по един или друг начин това води само до качване на "акциите" на ДПС, защото хората които спадат към тези малцинства си казват " ООО аз трябва да гласувам, за някой който ще ме защити". Едновременно с това всеки път когато ДПС защити по някакъв начин малцинствата (пример ще се изучава майчинския език в училищата), това рефлектира върху част от българския народ под формата на:
"ООО аз ще гласувам за АТАКА това да не е турция, че да се учи на турски".( мисля, че ми хванахте мисълта )

Така че, всеки който смята, че АТАКА мисли за народа, жестоко се бърка. Единственото, което правята ПП Атака и ПП ДПС е да си вдигат рейтинга един на друг. Не случайно и ПП Атака и Волен Сидеров гласуваха "ЗА" правителството на ДПС и БСП ( а именно правителството на Орешарски ).

Аватар
Babylinov
Новобранец

Have thanks: 17 times

Мнениеот leshpera » Пет Юли 26, 2013 3:00 pm

Нали вие разбирате, че докато вие се карате дали герб или бсп, ние затъваме с всяко решение с всеки договор, сделка, възложение, данъци, заеми, европейски фондове. С едно решение което се взима за час, ние затъваме с милиарди левове и с години напред, а сме все по беден, малоброен и безработен народ. Днес 1 милиард от това, утре половин от друго, третият ден 2 по 300 милиона след това аец и хайде още едно поколение е заробено да плаща масрафа, който се решава днес за часове. Ако остане поколение да стои в България.

Аватар
leshpera
Редник
Редник

Has thanked: 23 times
Have thanks: 25 times

Мнениеот Millennium » Нед Юли 28, 2013 11:16 am

Просто трябва да бъде ЗАБРАНЕНО на хора без средно образование, да могат да гласуват. Защото точно тези хора, най-вече, си продават гласовете. По този начин изключително висок процент от циганите няма да могат да гласуват. А за ДПС няма какво да кажа. На тази партия трябва да бъде забранено дори да участва в изборите. Доколкото знам в конституцията е забранено политически митинги, на какъвто и език да било, освен български. А повярвайте в "турски" градове като Кърджали е голяма рядкост да чуеш български език. Митинги и всичко друго се говори на турски. Това нормално ли е?
Ето защо съм против БСП, след като подкрепят ДПС. Те не работят в благото на българите. Те следват интересите на турските жители.
ПС.: Не ме изкарвайте расист, никога не съм бил и няма да бъда, но ми е омръзнало турци и цигани да имат повече права над нас.
Хубавите жени ни карат да купуваме бира, а грозните да я пием. - Ал Бънди
Rating: 3.66%

Аватар
Millennium
Редник
Редник

Has thanked: 2 times
Have thanks: 10 times
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот bebyno » Чет Авг 15, 2013 2:24 pm

bgman написа:Искаш я защото? И кадрите са монтирани и от други протести, а не само сегашните! Би ли ми обяснила като искаш оставка как така се случва, че протестите са само в София и то от 5 000 човека, а в страната по различни градове се събират 400-500 души преко сили? Да ги сравним с февруарските протести, когато само във Варна и Бургас бяха над 15-20 000? Ми аз лично не съм съгласен 5000 човека да ми върнат на власт мутрата със шайката калинки.

п.п. Утре някой ще реши, че иска ходенето гол да е задължително и да може да си онанира където му падне, друг ще реши, че трябва публично да демонстрира любовта си към козичката и т.н. И какво ще се прави всяко безумие за някой успял да събере 5000 човека да врякат. Питай ги какво искат - от бира по левче до световен мир!

Говориш точно с думите на баба ми...
За да ме видиш в играта цъкни ТУК
bebyno
Редник
Редник

Has thanked: 12 times
Have thanks: 12 times

Мнениеот vektor100 » Пон Авг 26, 2013 11:38 pm

А баба ми казва :Не ме е яд ,че ме лъжат -яд ме е че си мислят ,че им вярвам !Иначе подкрепям протеста срещу това "правителство" ,ама хич няма да си троша клавиатурата да ви обяснявам защо :D И едно да знаете -който и да дойде на власт ,за всяка своя грешка ,трябва да носи отговорност !Ако няма протести ,така наречената "върхушка "започва да си мисли ,че е безгрешна или ,че е вълк в овче стадо ...А на този дето е копирал цял ферман за това защо ГЕРБ не трябва да са на власт ,ще го помоля да си отговори само на един въпрос ,на себе си -не на нас :Защо сме най бедната държава в Европа ?
Аватар
vektor100
Новобранец

Has thanked: 119 times
Have thanks: 7 times
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Kapone » Вто Сеп 03, 2013 3:58 pm

Аватар
Kapone
Новобранец

Have thanks: 0 time

Мнениеот NikeBG » Сря Сеп 04, 2013 5:42 pm

Проблемът е, че "всеки народ си заслужава управляващите". И си спомням едно сравнително скорошно проучване, според което българите са един от най-етатично настроените народи в Европа. С други думи - българите масово чакаме някой друг да ни оправи. Едни все още чакат Партията да го направи, други разчитат на местните си феодали-работодатели, трети (от немай къде) се радват дори и само на няколко кебапчета и 20-ина лева покрай изборите, а четвърти, понеже няма кой да им спуща нещо директно отгоре, направо ходят за гъби у гората.
И тук се вижда един от главните проблеми на така наречената "демокрация" (макар че повечето "демокрации" съвсем не са истински такива, освен може би Швейцария, донякъде) - гласуването нито е задължително, нито има ценз за него. Сиреч, и най-неграмотният човек има пълното право да гласува на референдум за ядрената енергетика, докато нищо не задължава (или дори насърчава) експертите по въпроса да гласуват. За съжаление, обаче, и истинската технокрация също засега изглежда просто като утопия...
Затова "демокрацията" засега май е най-голямата ни надежда за самостоятелен просперитет, стига да успеем да пораснем достатъчно за нея. И, според мен, в това отношение протестите срещу правителството са една малка стъпка към надеждата. Стига да не свършат като предишните подобни стъпки от 89-а и 97-ма. За което, за съжаление, има голяма вероятност...

Millennium написа:Ето защо съм против БСП, след като подкрепят ДПС. Те не работят в благото на българите. Те следват интересите на турските жители.

ДПС не следва интересите на турските жители (били те българските турци или турските турци). ДПС следва собствените си интереси (тя вече е по-скоро една чисто олигархична структура, отколкото проста етническа партия), като донякъде следва и нео-османистката политика на Ердоган. А както видяхме доскоро в съвсем редките репортажи за протестите в Турция - много от турските граждани също не са съгласни с тази политика. И Ердоган им даде толкова добър урок, че май и нашите чорбаджии се вдъхновиха от него и се заинатиха като магаре на мост.
Аватар
NikeBG
Новобранец

Has thanked: 24 times
Have thanks: 1 time
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот SGNS i9023 » Чет Сеп 05, 2013 8:50 pm

Факт е, че десните мутрински правителства се изчерпаха отвсякъде - крадоха, грабиха, приватизираха - от 110 милиарда държавно имущество, в бюджета влязоха 3 милиарда. Да, ТРИ! Пример: Варненска корабостроителница, обявена от мургавия Костов в "несъстоятелност" и продадена за 1$! Управлението на Тиквата беше най-страшното - строене на магистрали и респективно лапане на комисионни, без да го интересува, че хората няма какво да ядат. За какво са тези магистрали, бензинът като гони 3лв? За да може мутрите-вносители, като купуват ГМО боклуци от чужбина за 30ст килото и ни ги продават по 2-3 лв, по-малко да им се развалят камионите и да им е по-удобно ли? Колкото и да не им харесва на десните търтеи-егоисти, хората искаха промяна! Така че, да не се шляят по площадите, а да отиват да бачкат!
Аватар
SGNS i9023
Редник
Редник

Has thanked: 48 times
Have thanks: 54 times
Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот rocky1987 » Пет Сеп 06, 2013 4:59 am

Коята и партия да дойде ще сме пак така! Просто сме малка държава и ни натискат от вън! Дупедавци сме и ни грабят ресурса с тонове всеки ден и ни хвърлят лай на в очите и ние се радваме! Така ще сме.... малките винаги ги е б а т.
Изображение

rocky1987
Редник
Редник

Has thanked: 18 times
Have thanks: 13 times

Мнениеот Prospect » Съб Сеп 28, 2013 1:06 am

За тези които не са гледали това - хвърлете един поглед http://www.youtube.com/watch?v=BGpTrDEqQRs
Изображение
Аватар
Prospect
Редник
Редник

Has thanked: 21 times
Have thanks: 21 times
Национални знамена:
Bulgaria

Предишна

Назад към Дискусии за страната