Печалните рекорди на българската полиция

Новини и обсъждане на проблеми в страна. Публикувайте тук интересни статии и материали.

Модератор: Форум Модератор

Печалните рекорди на българската полиция

Мнениеот Admin » Чет Сеп 27, 2012 4:19 pm

Една интересна тема за дискутиране - ефективна ли е българската полиция?

Това е от 2009-та година. А дали оттогава има някаква промяна?
Поздрави!
Аватар
Admin
Администратор
Администратор
Побойник
Побойник

Has thanked: 29 times
Have thanks: 283 times
Какъв си ти?: Софиянец

Re: Печалните рекорди на българската полиция

Мнениеот vaneto » Чет Сеп 27, 2012 4:58 pm

"И знаят, че освен най-неефективна, българската полиция вероятно е и най-корумпираната в Европа."
Така..тук идва въпросът за заплатите и забраната на нашите полицаи да имат допълнителен доход от свой бизнес.Навсякъде по света полицаите работят като охрани по дискотеки,клубове и т.н.А подкупите ги набутват хората,защото предпочитат да дадат 100 лева вместо да загубят точки,да им вземат книжката или да платят глоба от 400 лв. примерно.
Колкото и да си говорите..всички опирате до полицията рано или късно..Разберете,че те не могат да правят каквото си искат и да защитават който си искат.Всичко е до нарежданията,които получават.

П.с. Забравих да ви кажа,че имат дооста орязани възможности докато са в униформа.Че даже си има и специален закон,който ограничава използването на огнестрелно оръжие.Което ще рече,че могат да ги ръгнат с някой нож по всяко време.
Strength is overcome by weakness
Joy is overcome by Pain
The night is overcome by Brightness
and Love-it remains the same.

Tupac Shakur
Аватар
vaneto
Ст.Лейтенант
Ст.Лейтенант

Has thanked: 51 times
Have thanks: 31 times
Национални знамена:
Bulgaria
Какъв си ти?: Провинциалистка

Мнениеот Gashko » Чет Сеп 27, 2012 6:24 pm

За мен полицията е най-мързелива и най-корумпираната във Европа.Един път гледах полицай около 1 час карат си бързо колите (във населено място) а те нашите си пият кафето и т.н.Има и друг случай спряха един и му пишат глоба а той миличкия ивади парата и ги даде на Чичо полицай и нито му писаха глоба нито нищо...
Виждам какво съм писал като съм бил на 12 и ми иде да се застрелям.
Аватар
Gashko
Побойник
Побойник

Has thanked: 233 times
Have thanks: 106 times
Национални знамена:
Bulgaria
Какъв си ти?: Провинциалист

Мнениеот Unforgiven_M » Нед Сеп 30, 2012 2:30 pm

vaneto написа:"И знаят, че освен най-неефективна, българската полиция вероятно е и най-корумпираната в Европа."
Така..тук идва въпросът за заплатите и забраната на нашите полицаи да имат допълнителен доход от свой бизнес.Навсякъде по света полицаите работят като охрани по дискотеки,клубове и т.н.А подкупите ги набутват хората,защото предпочитат да дадат 100 лева вместо да загубят точки,да им вземат книжката или да платят глоба от 400 лв. примерно.
Колкото и да си говорите..всички опирате до полицията рано или късно..Разберете,че те не могат да правят каквото си искат и да защитават който си искат.Всичко е до нарежданията,които получават.

П.с. Забравих да ви кажа,че имат дооста орязани възможности докато са в униформа.Че даже си има и специален закон,който ограничава използването на огнестрелно оръжие.Което ще рече,че могат да ги ръгнат с някой нож по всяко време.

Това не значи, че като нямаш и откраднеш не си крадец. Имал малка заплата - затова вземал подкуп. Ами престъпник е и е редно да бъде съден и осъден да изгние в затвора... А нашите само ги уволняват...
И каквото и да си говорим повечето полицаи се имат за недосегаеми и за хора над закона. Това мислене трябва да се изкорени... Точно пред работното ми място има знак, че е забранено спирането. На ден спират 31234242132 човека, патрулки минават постоянно и никога никой не е спрял и да глоби някого... Да не говорим, че самите полицаи си спират там на същото място патрулките и отиват до близките магазини да си пазаруват я хляб, я сирене, я бира... Докато са на работа и хоп - патрулката на забраненото... И после как да има човек респект към полицая, когато той самия е по-голям и НАГЪЛ , повтарям НАГЪЛ нарушител от всички, а вечер се крие я до някой знак стоп, я до някое ограничение и само гледа как да напълни гушата...
Говоря за повечето полицаи в патрулките... за другите , по бюрата нямам преки наблюдения...
На един полицай с личната си кола спрял на въпросното забранено място му казвам /щото бях на 1 метър и така ми дойде от вътре/ - "И сега какво ще правим - ще пишем или?" - оня ме гледа умно и неразбиращо... - казвам му - "тук е забранено спирането - знака ей там видяхте ли го?" - и оня пича изломоти - Имаш късмет, че съм сам, че иначе щях да те задържа за обида на полицай... Това казва всичко за манталитета на редовия полицай... И да го съжалявам че има малка заплата? Ами той и нея не заслужава за работата която върши...
Аватар
Unforgiven_M
Редник
Редник

Has thanked: 255 times
Have thanks: 102 times

Мнениеот vaneto » Нед Сеп 30, 2012 11:11 pm

На мен мисълта за заплатата ми беше друга.Казвам,че това е единствен източник на пари за тях.Не си разбрал правилно.Просто да се позволи допълнителен доход от друга работа или частен бизнес.
А знаеш ли,че освен да паркират неправилно,тея хора се разправят с трупове и всички отрепки в градовете?Мислиш ли,че им е забавно да гонят надрусани лекета по тъмните сроежи,които могат да ги праснат с някоя тухла в главата ?
Ама то е така..забравих,че е модерно да се хейтват полицаите,щото виждаш ли,те взимат подкупи и паркират неправилно.
Не знам какви контакти си имал с полицаи,но едва ли познаваш доста от тях,за да правиш такива изводи.Цялата държава е корумпирана,но вас ви е яд само на тях.Не ви пука,че политиците ви гълтат парите и циганите правят каквото им е кеф.
Ще ти дам един пресен пример от тази вечер.Тук в Пазарджик беше нещо като циганска дискотека-цеелият град кънтеше.Полицаите отиват да спират музиката,но виждаш ли-те имали разрешително от кмета да вдигат джънгър.И ся кво ?!Пак ли те са виновни или тоя кмет дето взима пари и издава какви ли не документи ?!
Joy is overcome by Pain

Tupac Shakur
Аватар
vaneto
Ст.Лейтенант
Ст.Лейтенант

Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Unforgiven_M » Пон Окт 01, 2012 2:05 am

Не е "хейтване" по простата причина, че е истина, че полицията рядко си гледа съвестно работата. Истината не може да е "хейтване". И изобщо що за дума е това "хейтване". Аз не знам такава в нашият език.
Дали им е забавно да работят не знам - все пак това им е работата и те сами са си избрали тази професия, сами са подали молба да влязат в полицията. Ако не им харесва - да си ходят. Ти ако работиш някъде и не ти харесва кой ти е виновен?
Казваш всички са корумпирани, но сами на полицаите ни е яд? Ами те по презумпция трябва да са тези, които се борят срещу корупцията, а при тях е една от най-големите в държавата. Разбираш ли разликата между тази корупция и корупцията в другите сфери? Ако не я разбираш няма какво да си говорим повече. Разбираш ли защо това дразни повече от другото?
Взема ли подкуп полицая - взема - осъден ли е - не е. Паркира ли неправилно - паркира. Глоба или фиш - няма. И после същия този с какво морално право иска ти да спазваш неща, чиито нарушаване той е превърнал в свое ежедневие? На всички ни се е случвало да ни спрат на пътя и да почнат да се заяждат за всевъзможни глупости, които дори не биха ни минали през ум, само и само да изкарат някой лев от нас. А в същото време виждаме как всякакви си карат както си искат по пътя и никой не ги санкционира. Това правилно ли е?
Да допускаме това, защото на полицая видиш ли не му било разрешено да доработва някъде допълнително? Ами че ако полицая в извънработно време работи някъде за някого и утре го спре на пътя дали ще бъде обективен в проверката или ако трябва да го накаже?
Нямал право да ползва оръжие? Ами да - нали утре като се е скарал с някого предната вечер на масата ще го гръмне и ще измисли някаква постановка, в която умрелия да е нещо виновен - я да го е заплашил я да е направил нещо... Кой иска да живее в полицейска държава?
На полицая може да се разреши да ползва оръжие, само когато полицейския състав е от много качествени хора. Нещо, в което в момента искрено се съмнявам. Имаме съвсем пресен пример от преди 2-3 седмици... отишъл и хладнокръвно застрелял момичето в колата и пред дискотеката... а часове преди това на сигнала срещу полицая не е обърнато никакво внимание, както и на други сигнали за същото, само защото е колега... Това правилно ли е? Това ли е полицията която заслужава да има право да използва оръжие? Всъщност примери в тази посока излизат постоянно. Двама полицаи от моя град били пратени преди 2-3 години не помня в кой курорт по морето да работят за лятото и някаква девойка отишла да се оплаква че някакъв я натискал да я изнасилва... И те хорицата какво направили - завели я да пише показания и я изнасилили... И какво - няма в затвора за изнасилване а само дисциплинарно уволнение! После заведоха дело в административния съд за неправомерно уволнение даже, не че ги огря... Това какво е? Защо по дяволите на полицаите им се разрешава толкова много и са така безнаказани? Това не е приказка, а реалност. Тези ли са хората, на които трябва да им се разреши да ползват оръжие?
Заплатите им са малки - да, но са съразмерни на останалите заплати в държавата. Вместо да плачат за пари - първо да покажат с работата си че заслужават.
Аз много искам полицая да е уважаван член на обществото, но в момента част от "гилдията" им прави така, че това да не е възможно. Много искам това да се промени скоро, но за съжаление не го вярвам...
Аватар
Unforgiven_M
Редник
Редник

Мнениеот vaneto » Пон Окт 01, 2012 9:10 am

Съгласявам се с мнението ти,всеки има право на такова.Но лошото е,че гледаш едностранно на нещата.
Ние,обикновените хора,ги научихме да са корумпирани.А относно допълнителния доход,те големите хора с голям бизнес са си покрити отдавна от шефовете на полицията.
Да не забравяме,че много хора,които наистина искат да са полицаи не са допускани,защото пред тях са набутани пишлигарите на мама и тате,които съвсем сериозно страдат от мания за величие.И точно тези хора вие виждате,точно заради тях е това отношение.Никой не забелязва съвестните и тези,които си вършат работата.

И за оръжието не си ме разбрал.Може да не си запознат със закона.Става въпрос,че животът им е изложен на риск,защото на нож и бухалка да речем,те не могат да отговорят с пистолет.Трябва да чакат да бъдат ударени или наръгани,да има непосредствена заплаха за живота.Тогава могат да се защитят.А нали се сещаш,че така може да стане прекалено късно.
Joy is overcome by Pain

Tupac Shakur
Аватар
vaneto
Ст.Лейтенант
Ст.Лейтенант

Национални знамена:
Bulgaria

Мнениеот Unforgiven_M » Пон Окт 01, 2012 9:44 am

vaneto написа:Ние,обикновените хора,ги научихме да са корумпирани.

Да, хората ги научиха да вземат, но си мисля, че когато полицая, когато му подадат парите вместо да ги вземе, вземе да затвори човека и за подкуп - тогава ще има право наистина да иска повече пари за работата и морала си. Ще го подкрепя с 2 ръце.

vaneto написа:Да не забравяме,че много хора,които наистина искат да са полицаи не са допускани,защото пред тях са набутани пишлигарите на мама и тате,които съвсем сериозно страдат от мания за величие.И точно тези хора вие виждате,точно заради тях е това отношение.

Това е истинският проблем на полицията. Големият проблем на полицията...

vaneto написа:И за оръжието не си ме разбрал.Може да не си запознат със закона.Става въпрос,че животът им е изложен на риск,защото на нож и бухалка да речем,те не могат да отговорят с пистолет.Трябва да чакат да бъдат ударени или наръгани,да има непосредствена заплаха за живота.Тогава могат да се защитят.А нали се сещаш,че така може да стане прекалено късно.

Не е хубаво за обикновения и съвестен полицай, доколкото го има, не знам как работят при тези условия, но пак казвам - ползване на оръжие, само когато спрат да се приемат на служба "пишлигарите на мама и тате"... Иначе е неприемливо...
Имам усещането че в много отношения полицията ни е само пародия на това, което всъщност трябва да бъде. Къде заради така направените закони, къде заради манталитета на полицаите /все пак и те са българи като нас/ и шуробаджанащината не може да им е чужда.
Rating: 1.22%

Аватар
Unforgiven_M
Редник
Редник

Мнениеот abeha » Вто Мар 31, 2015 2:37 pm

Ама то е така..забравих,че е модерно да се хейтват полицаите,щото виждаш ли,те взимат подкупи и паркират неправилно.
abeha

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Какъв си ти?: Софиянка

Назад към Дискусии за страната