8-ми март. Международен ден на ЖЕНАТА!

Помощ и подкрепа извън виртуалният свят

Модератор: Форум Модератор

8-ми март. Международен ден на ЖЕНАТА!

Мнениеот Sunchi » Чет Мар 08, 2012 9:07 am

Първо нека честитя празника на всички дами! Бъдете обичани, желани и подкрепяни, не само в този ден, а през целия си живот! :)

Международният ден на жената се празнува всяка година на 8 март. Това е ден за международно признание на икономическите, политическите и обществени постижения на жените.

Започнал като политическо събитие на социалистите, празникът постепенно става част от културата на много страни (предимно Източна Европа, Русия и страните от бившия Съветски блок). В някои страни денят губи политическата си окраска и става просто повод за мъжете да изразят своята симпатия и внимание към жените около тях (предимно колегите-жени) - нещо като комбинация от западните празници Ден на майката и Свети Валентин.

Първият Ден на жената е отбелязан на 28 февруари 1909 в САЩ по инициатива на Американската социалистическа партия.
В България осми март първоначално се отбелязва с беседи в тесен кръг на социалисти през 1911, през 1915 е първото публично честване. Като общобългарски празник осми март започва да се празнува след 9 септември 1944.

Не пренебрегвай силата си на жена - уважавай я, отглеждай я внимателно и с много грижи!

изпозвани са данни от Уикипедия
Слепия казал на глухия ,че видял невидимия...
Аватар
Sunchi
Ст.Лейтенант
Ст.Лейтенант

Has thanked: 212 times
Have thanks: 278 times
Какъв си ти?: Софиянка

Re: 8-ми март. Международен ден на ЖЕНАТА!

Мнениеот optimeon » Чет Мар 08, 2018 10:15 am

Аватар
optimeon
Новобранец

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Какъв си ти?: Софиянец

Re: 8-ми март. Международен ден на ЖЕНАТА!

Мнениеот sarmuveera » Сря Юни 26, 2019 9:31 pm

Турция, а след нея и Великите сили признават независимостта на България през месец април 1909 г. С провъзгласяването независимостта на България се издига международният авторитет на страната и тя се превръща в равноправна на другите европейски държави.
photo effects
sarmuveera

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Какъв си ти?: Софиянка

Назад към Интересно и Полезно