Съвет за психичното здраве

Разговори за всичко на света...

Модератор: Форум Модератор

Съвет за психичното здраве

Мнениеот peterivanov14 » Нед Сеп 12, 2021 6:04 pm

Здравейте, наскоро приятел започна да се шегува с мен, че имам ОКР. Първоначално не го приех на сериозно, дори не знаех какво означава това. След като се поразрових в интернет и видях, че много от нещата съвпадат и започнах да се притеснявам много. Много често съм манияк на тема подреждане, чистота и всичко да е по конец изправено и подредено. Много ви моля, ако има някой друг като мен да сподели мнение и да ми даде съвет какво да правя, дали има смисъл да се притеснявам...
Аватар
peterivanov14
Новобранец

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Какъв си ти?: Провинциалист

Re: Съвет за психичното здраве

Мнениеот dimiterpetrov85 » Вто Сеп 14, 2021 3:52 pm

Като човек диагностициран с ОКР бих ти споделил, че и аз не усещах, че имам проблем докато мои близки не започнаха да ми споделят, че се държа странно. Поне за мен единсвеното лечение е консултация и работа със специалист. За мое щастие аз открих психолог Силвия Маринова, която успя да ми помогне със състоянието ми. Хубавото е че колкото по-рано се диагностицира и започне терапия с професионалист толкова по-бързо започва да се контролира то. Бих те посъветвал да провериш за нея и ето линк към сайтът й psysense.bg. Благодарение на нея вече живея нормално без опасения за начина ми на живот.
Аватар
dimiterpetrov85
Новобранец

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Какъв си ти?: Провинциалист

Назад към Офф-топик