Софийските потайности - Ролева игра

Забавлявайте се с форумните игри.

Модератор: Форум Модератор

Софийските потайности - Ролева игра

Мнениеот Glenda » Пет Май 27, 2016 11:06 am

.. Новина от последния час. Тежко пътно транспортно произшествие блокира столичния булевард "Цариградско шосе" При неправилно престрояване и висока скорост лек автомобил се вряза в пикап и предизвика верижна катастрофа, този път за щастие без жертви. Водачат на автомобила, мъж на около тридесет години и неговата спътничка са в тежко състояние с опасност за живота.
Според непотвърдена информация младата жена е дъщерята на видния бизнесмен Владимир Марш. Главният акционер в холдинга "Марш" наскоро влезе в престижната класация на петстотинте най влиятелни бизнесмени в Източна Европа...

... Екипи от спешното и неврологията и да разчистят входа случаят е тежък - Доктор Варадев някак успя да надвика воя на сирената и бученето в ушите си - Шофьорът само кимна, мина червено и зави по " Драган Цанков" а после се свърза с диспечера.
Варадев взе помпичката и внимателно отстрани насъбралите се храчки и малко кръв за да освободи трахеята. Меките тъкани по лицето И вече се подуваха но въпреки всичко Тя беше ослепително чаровна. Не беше красавица но чаровница да. С буйна коса и леко нацупени устни, умопомрачително деколте и бижу което небрежно падаше на едната и гърда. Изведнъж му се прииска да я люби диво и страстно. После се засрами и някак гузно погледна Коев. Младият санитар измерваше кръвното на момичето, което чувствително се беше повишило. Пулсът беше постоянен но вече твърде ускорен... Варадев отчаяно се опитваше да пропъди обзелите го мисли но нямаше как да забрави парите. Малката кучка беше потънала в Евро когато я извадиха от ламарините в които се беше превърнала луксозната и лимузина. Явно имаше достатъчно късмет за да ги има и недостатъчно за да се качи до шофьор който възприемаше пътя като полигон за изпитание на изтребители...

... Болка! Пречистващата сила на болката която я караше да се чувства толкова жива... Тя бавно отвори очи, но след това веднага ги затвори защото ослепителната светлина я подлуди. Миришеше на лекарства и дезинфектанти. До ушите и достигаше тътен който наподобяваше удара на чук върху ламарина и когато отново отвори очи Тя видя че над нея стои жена в бяла престилка която говореше с някой който се намираше извън полезрението и.Този път я разпозна веднага. Пълничката медицинска сестра която така усърдно бдеше над нея през последните дни. После чукът отново заудря и Тя осъзна че всъщност това е леко докачливия глас на медицинската сестра.

- Седнете ето тук и задавайте въпросите си бързо. - Казваше тя - И не и се пречкайте много много, напомням ви че имате само пет минути.
Сестрата се отдалечи и на нейното място застана мъж на около тридесет години с кестенява късо подстригана коса и спортно тяло.

- Госпожице Марш аз съм старши следовател Липенски - мъжът извади карта и я показа - Липенски, от окръжна прокуратура. Тук съм във връзка с катастрофата която претърпяхте миналата седмица.

Тя го погледна и опита да се съсредоточи върху това което и казваше.

- Госпожице Марш, бихте ли ми казали кой е мъжът който е шофирал автомобилът ви. Нямаме никаква информация за него, не успяхме да открием никави лични документи или нещо което би могло да го идентифицира. Вашите близки и приятели вече дадоха показания но нито един от тях не успя да го разпознае.
Разбира се веднага искам да ви успокоя че той е жив, в тежко състояние но жив. Докторите казаха че критичния период вече отминава но все още е в безсъзнаие и на системи.

- Александър! - Тя го погледна с изненада - Иската да кажете че Александър е жив!. Какво се опитвате да ми кажете и защо ме наричате госпожице Марш? Казавм се Анита, Анита Димитрова

- Александър кой? - Липенски наостри слух и се приготви да записва - Бихте ли казали фамилията му госпожице Марш?

- Александър Якимов той е приятелят ми, не е възможно близките ми да не го познават. Та нали сме сгодени. - Значи той е жив той е жив имате ли представа какво всъщност ми казвате? Кой сте вие и какво правя аз тук. Какво се е случило? Видях че Александър лежи на паважа облян в кръв и после, после...
Пред очите и падна мрак и тя затвори очи

- Достатъчно за днес - Мед сестрата ясно даде да се разбере че Липенски трябва да се омита.

- Не успях да разбера много но все пак е нещо. Говори неясно и неразбрано а гласът и пресеква.

- Ако получите сътресение като нейното и вашият глас ще пресеква. - Мед сестрата го погледна с досада и се залони с апаратурата до леглото на пациентката.

Няколко часа по късно, докато преглеждаше архивите, инспектор Липенски с изненада установи че Александър Якимов и Анита Димитрова са загинали в автомобилна катастрофа преди пет години. Липенски въздъхна. Очакваха го тежки дни и като се имаше предвид сложната ситуация около корпорация Марш то отпуската му навярно щеше да се отложи за някой друг път...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Здравейте ;)
Ако има любители на ролевите игри то можем да попишем заедно. За да участвате е необходимо само едно, вашето въображение. Не е нужно човек да е писател за да участва
Просто пренасяте на листа това което мислите и чувствате. На мен лично ми доставя удоволствие и ще се радвам ако открия съмишленици.

И така как да играем. Аз задавам темата а всички участници пишат съобразно това което съм написала аз. Това е важно в началото защото играта има определен сценарии и за да се случи трябва да има ред в който да се случват събитията.

И така с какво разполагат играчите в началото: Имаме катастрофа, имаме неизвестен шофьор, имаме детектив и накрая имаме и дъщерята на известен бизнесмен а също и корпорация замесена в странни и загадъчни обстоятелства.

Всеки желаещ може да се включи. Може да участвате като детективи, като приятели на госпожица Марш или Анита Димитрова / това все още не е изяснено/ Може пък да сте репортер например
Изобщо може да се включите по много начини. Може да участвате с какъвто си искате герой. Важното е да дадете вашата гледна точка на описаните от мен събития

След като се изяснят участниците аз ще продължа играта съобразно това което сте написали Вие скъпи съфорумници.

Разбира се важно е да уточня че това е просто игра и всякакви обиди на расова, сексуална или религиозна снова са недопустими. Всяка прилика с реално съществуващи лица или събития може да е само случайна
Glenda

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Какъв си ти?: Софиянка

Назад към Форумни игри